CGS - TE Connectivity HBA10MFZRE Through Hole Resistor 10 Mohm HB 800 mW ± 1% Radial Leaded 1 kV
HomeStore
  • Resistance range from 1Kohm to 1Gohm
  • ±1%, ±2 and ±5% standard tolerances
  • Element voltage up to 15KV
  • High ratio of size to power
  • Established product with proven reliability
  • Low inductance for the fastest switching speeds
  • Temperature coefficient is ±100ppm/°C
  • Operating temperature range form -55°C to 125°C
  • High voltage resistor
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HBA10MFZRE
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Drawing EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • Element voltage up to 15KV
  • High ratio of size to power
  • High voltage resistor
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HBA10MFZRE
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number HBA10MFZRE
CGS - TE Connectivity HBA10MFZRE Through Hole Resistor 10 Mohm HB 800 mW ± 1% Radial Leaded 1 kV | Tanotis