BOURNS 4116R-1-101LF Fixed Network Resistor, 100 ohm, 100 V, 8 Elements, Isolated, DIP, 250 mW
This is a Fixed Network Resistor, 100 ohm, 100 V, 8 Elements, Isolated, DIP, 250 mW product from BOURNS with the model number 4116R-1-101LF
Product details
Resistance 100ohm
Resistor Case Style DIP
Voltage Rating 100V
No. of Pins 16Pins
Resistance Tolerance � 2%
Product Range 4116R Series
Automotive Qualification Standard -
Power Rating per Element 250mW
Temperature Coefficient � 100ppm/�C
Network Circuit Type Isolated
No. of Elements 8Elements
Other details
Brand BOURNS
Part Number 4116R-1-101LF
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 100ohm
Resistor Case Style DIP
Voltage Rating 100V
No. of Pins 16Pins
Resistance Tolerance � 2%
Product Range 4116R Series
Power Rating per Element 250mW
Network Circuit Type Isolated
No. of Elements 8Elements
Other details
Brand BOURNS
Part Number 4116R-1-101LF
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Resistance 100ohm
Voltage Rating 100V
No. of Pins 16Pins
Resistance Tolerance � 2%
Power Rating per Element 250mW
Part Number 4116R-1-101LF
BOURNS 4116R-1-101LF Fixed Network Resistor, 100 ohm, 100 V, 8 Elements, Isolated, DIP, 250 mW | Tanotis