
BERNSTEIN CT-622 Non Metallic Enclosure, IP65, NEMA 13, Grey Lid, Multipurpose
Product details
| External Depth - Imperial | 6.3" |
| Body Colour | Grey |
| External Width - Metric | 80mm |
| Enclosure Type | Multipurpose |
| NEMA Rating | NEMA 1, 4, 4X, 12, 13 |
| External Height - Metric | 55mm |
| External Height - Imperial | 2.17" |
| External Width - Imperial | 3.15" |
| Product Range | CT Series |
| IP Rating | IP65 |
| External Depth - Metric | 160mm |
| Enclosure Material | ABS |
Other details
| Brand | BERNSTEIN |
| Part Number | CT-622 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $33.67
-70%$33.67
$10.10BERNSTEIN CT-622 Non Metallic Enclosure, IP65, NEMA 13, Grey Lid, Multipurpose
Product details
| External Depth - Imperial | 6.3" |
| Body Colour | Grey |
| External Width - Metric | 80mm |
| Enclosure Type | Multipurpose |
| NEMA Rating | NEMA 1, 4, 4X, 12, 13 |
| External Height - Metric | 55mm |
| External Height - Imperial | 2.17" |
| External Width - Imperial | 3.15" |
| Product Range | CT Series |
| IP Rating | IP65 |
| External Depth - Metric | 160mm |
| Enclosure Material | ABS |
Other details
| Brand | BERNSTEIN |
| Part Number | CT-622 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| External Depth - Imperial | 6.3" |
| Body Colour | Grey |
| External Width - Metric | 80mm |
| Enclosure Type | Multipurpose |
| NEMA Rating | NEMA 1, 4, 4X, 12, 13 |
| External Height - Metric | 55mm |
| External Height - Imperial | 2.17" |
| External Width - Imperial | 3.15" |
| Product Range | CT Series |
| IP Rating | IP65 |
| External Depth - Metric | 160mm |
| Enclosure Material | ABS |
Other details
| Brand | BERNSTEIN |
| Part Number | CT-622 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











