BALLUFF BESM12MI-PSC20B-BV03 Inductive Proximity Sensor, Cylindrical, BES Series, M12, Flush, 2 mm, PNP, 12 V to 30 V, Pre-Wired
HomeStore
This is a Inductive Proximity Sensor, Cylindrical, BES Series, M12, Flush, 2 mm, PNP, 12 V to 30 V, Pre-Wired product from BALLUFF with the model number BESM12MI-PSC20B-BV03
Product details
Sensing Range Max 2mm
Thread Size - Metric M12
Sensor Output PNP
Supply Voltage DC Min 12V
Supply Voltage DC Max 30V
Product Range BESM12MI-PSC20B-BV03
Other details
Brand BALLUFF
Part Number BESM12MI-PSC20B-BV03
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Sensing Range Max 2mm
Thread Size - Metric M12
Sensor Output PNP
Supply Voltage DC Min 12V
Supply Voltage DC Max 30V
Other details
Brand BALLUFF
Description
Sensing Range Max 2mm
Supply Voltage DC Min 12V
Supply Voltage DC Max 30V
BALLUFF BESM12MI-PSC20B-BV03 Inductive Proximity Sensor, Cylindrical, BES Series, M12, Flush, 2 mm, PNP, 12 V to 30 V, Pre-Wired | Tanotis