![AVX VC080514A300DP TVS Varistor 10 V 14 Transguard Series 30 0805 [2012 Metric] Multilayer (MLV)](https://img.tanovolt.shop/images/product/avx-vc080514a300dp-tvs-varistor-10-v-14-transguard-series-30-0805-2012-metric-multilayer-mlv-1.jpg)
AVX VC080514A300DP TVS Varistor 10 V 14 Transguard Series 30 0805 [2012 Metric] Multilayer (MLV)
AVX VC080514A300DP TVS Varistor 10 V 14 Transguard Series 30 0805 [2012 Metric] Multilayer (MLV)
Product details
| Voltage Rating VAC | 10V |
| Voltage Rating V DC | 14V |
| Product Range | TransGuard Series |
| Clamping Voltage Vc Max | 30V |
| Varistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Varistor Type | Multilayer Varistor (MLV) |
| Peak Surge Current @ 8/20µs | 40A |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Peak Energy (10/1000uS) | 100mJ |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | AVX |
| Part Number | VC080514A300DP |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $0.48
-71%$0.48
$0.14AVX VC080514A300DP TVS Varistor 10 V 14 Transguard Series 30 0805 [2012 Metric] Multilayer (MLV)
Product details
| Voltage Rating VAC | 10V |
| Voltage Rating V DC | 14V |
| Product Range | TransGuard Series |
| Clamping Voltage Vc Max | 30V |
| Varistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Varistor Type | Multilayer Varistor (MLV) |
| Peak Surge Current @ 8/20µs | 40A |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Peak Energy (10/1000uS) | 100mJ |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | AVX |
| Part Number | VC080514A300DP |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Voltage Rating VAC | 10V |
| Voltage Rating V DC | 14V |
| Product Range | TransGuard Series |
| Clamping Voltage Vc Max | 30V |
| Varistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Varistor Type | Multilayer Varistor (MLV) |
| Peak Surge Current @ 8/20µs | 40A |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Peak Energy (10/1000uS) | 100mJ |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | AVX |
| Part Number | VC080514A300DP |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










