APEM Q12P1CXXHG24E LED Panel Mount Indicator, Green, 24 VDC, 12 mm, 20 mA, 2.2 cd, IP67
HomeStore
This is a LED Panel Mount Indicator, Green, 24 VDC, 12 mm, 20 mA, 2.2 cd, IP67 product from APEM with the model number Q12P1CXXHG24E
Product details
LED Colour Green
Operating Voltage 24VDC
Mounting Hole Dia 12mm
Forward Current If 20mA
Luminous Intensity 2.2cd
IP / NEMA Rating IP67
Brand APEM
Part Number Q12P1CXXHG24E
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
LED Colour Green
Operating Voltage 24VDC
Mounting Hole Dia 12mm
Forward Current If 20mA
Luminous Intensity 2.2cd
IP / NEMA Rating IP67
Brand APEM
Part Number Q12P1CXXHG24E
Description
Operating Voltage 24VDC
Mounting Hole Dia 12mm
Forward Current If 20mA
Part Number Q12P1CXXHG24E
APEM Q12P1CXXHG24E LED Panel Mount Indicator, Green, 24 VDC, 12 mm, 20 mA, 2.2 cd, IP67 | Tanotis