AMPHENOL SV MICROWAVE 7083-0004 CBL ASSY, COAX PIN-2.92MM RP PLUG, 12"
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Connector to Connector
Coaxial Pin to 2.92mm RP Plug
Open menu
Impedance
50ohm
Cable Length - Metric
304.8mm
Product Range
VITA 67 Series
Find similar products
Coaxial Cable Type
0.047" Flexible
Open menu
Cable Length - Imperial
12"
Jacket Colour
SVHC
Lead
Other details
Brand AMPHENOL SV MICROWAVE
Part Number 7083-0004
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Technical Specifications
Connector to Connector
Coaxial Pin to 2.92mm RP Plug
Impedance
50ohm
Cable Length - Metric
304.8mm
Product Range
VITA 67 Series
Coaxial Cable Type
0.047" Flexible
Cable Length - Imperial
12"
Jacket Colour
SVHC
Lead
Other details
Brand AMPHENOL SV MICROWAVE
Part Number 7083-0004
Coaxial Pin to 2.92mm RP Plug
50ohm
304.8mm
0.047" Flexible
12"
AMPHENOL SV MICROWAVE 7083-0004 CBL ASSY, COAX PIN-2.92MM RP PLUG, 12" | Tanotis