Amphenol SINE/TUCHEL AT04-12PA-BL05 12 Position Receptacle Flange Mount Connector PIN Gray Keyed A Enhanced KEY With Endcap 98AC8296
HomeStore
Product details
Product Range PanelMate AT Series
Gender Receptacle
No. of Positions 12Ways
For Use With Amphenol PanelMate AT Series Size 16 Pin Contacts
Connector Body Material Thermoplastic Body
IP Rating IP67
Voltage Rating 250V
Current Rating 13A
Other details
Brand AMPHENOL SINE/TUCHEL
Part Number AT04-12PA-BL05
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
More Images
Amphenol SINE/TUCHEL AT04-12PA-BL05 12 Position Receptacle Flange Mount Connector PIN Gray Keyed A Enhanced KEY With Endcap 98AC8296 - Image 2
Product details
Gender Receptacle
No. of Positions 12Ways
IP Rating IP67
Voltage Rating 250V
Current Rating 13A
Other details
Brand AMPHENOL SINE/TUCHEL
Part Number AT04-12PA-BL05
No. of Positions 12Ways
Voltage Rating 250V
Current Rating 13A
Part Number AT04-12PA-BL05
Amphenol SINE/TUCHEL AT04-12PA-BL05 12 Position Receptacle Flange Mount Connector PIN Gray Keyed A Enhanced KEY With Endcap 98AC8296 | Tanotis