
Amphenol SINE/TUCHEL AT04-12PA-BL05 12 Position Receptacle Flange Mount Connector PIN Gray Keyed A Enhanced KEY With Endcap 98AC8296
Amphenol SINE/TUCHEL AT04-12PA-BL05 12 Position Receptacle Flange Mount Connector PIN Gray Keyed A Enhanced KEY With Endcap 98AC8296
Product details
| Product Range | PanelMate AT Series |
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 12Ways |
| For Use With | Amphenol PanelMate AT Series Size 16 Pin Contacts |
| Connector Body Material | Thermoplastic Body |
| IP Rating | IP67 |
| Voltage Rating | 250V |
| Current Rating | 13A |
Other details
| Brand | AMPHENOL SINE/TUCHEL |
| Part Number | AT04-12PA-BL05 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $9.88
-70%$9.88
$2.96More Images

Amphenol SINE/TUCHEL AT04-12PA-BL05 12 Position Receptacle Flange Mount Connector PIN Gray Keyed A Enhanced KEY With Endcap 98AC8296
Product details
| Product Range | PanelMate AT Series |
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 12Ways |
| For Use With | Amphenol PanelMate AT Series Size 16 Pin Contacts |
| Connector Body Material | Thermoplastic Body |
| IP Rating | IP67 |
| Voltage Rating | 250V |
| Current Rating | 13A |
Other details
| Brand | AMPHENOL SINE/TUCHEL |
| Part Number | AT04-12PA-BL05 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | PanelMate AT Series |
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 12Ways |
| For Use With | Amphenol PanelMate AT Series Size 16 Pin Contacts |
| Connector Body Material | Thermoplastic Body |
| IP Rating | IP67 |
| Voltage Rating | 250V |
| Current Rating | 13A |
Other details
| Brand | AMPHENOL SINE/TUCHEL |
| Part Number | AT04-12PA-BL05 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













