ABB S202M-D16 16A DP Type D MCB
HomeStore
This is a 16A DP Type D MCB product from ABB with the model number S202M-D16
Product details
Product Range System Pro M Compact S200 Series
Voltage Rating V AC 400VAC
Voltage Rating V DC -
Current Rating 16A
No. of Poles 2 Pole
Circuit Breaker Mounting DIN Rail
Other details
Brand ABB
Part Number S202M-D16
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Voltage Rating V AC 400VAC
Voltage Rating V DC -
Current Rating 16A
No. of Poles 2 Pole
Other details
Brand ABB
Part Number S202M-D16
Description
Voltage Rating V AC 400VAC
Current Rating 16A
No. of Poles 2 Pole
Part Number S202M-D16
ABB S202M-D16 16A DP Type D MCB | Tanotis