ABB F204AC-63/0.03 Thermal Magnetic Circuit Breaker, Residual Current, F200 Series, 277 VAC, 63 A, 4 Pole, DIN Rail
This is a Thermal Magnetic Circuit Breaker, Residual Current, F200 Series, 277 VAC, 63 A, 4 Pole, DIN Rail product from ABB with the model number F204AC-63/0.03
Product details
Voltage Rating V AC 277VAC
Current Rating 63A
Product Range F200 Series
Circuit Breaker Mounting DIN Rail
Voltage Rating V DC -
No. of Poles 4 Pole
Other details
Brand ABB
Part Number F204AC-63/0.03
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating V AC 277VAC
Current Rating 63A
Product Range F200 Series
Voltage Rating V DC -
No. of Poles 4 Pole
Other details
Brand ABB
Part Number F204AC-63/0.03
Description
Voltage Rating V AC 277VAC
Current Rating 63A
No. of Poles 4 Pole
Part Number F204AC-63/0.03
ABB F204AC-63/0.03 Thermal Magnetic Circuit Breaker, Residual Current, F200 Series, 277 VAC, 63 A, 4 Pole, DIN Rail | Tanotis