Zhiyun TransMount Magnetic Fill Light for Smooth-5
Zhiyun C000564 Overview
The TransMount Magnetic Fill Light for Smooth-5 from Zhiyun-Tech is a very compact, portable light designed to work exclusively with the Smooth-5 gimbal. The fixture mounts on the top or bottom of the gimbal's smartphone holder, which has a magnetic mounting point and also provides power to the light. All you need is this light and your Smooth-5.
Zhiyun C000564 Specs
| Compatibility | Zhiyun-Tech Smooth 5 |
| Power Source | Proprietary Interface (Included) |
| Mounting | Side: 1 x Magnetic |
| Color | Black |
| Cable Length | Not Specified by Manufacturer |
| Dimensions | 1.7 x 0.9 x 0.6" / 42 x 23 x 15.2 mm |
| Weight | 1.1 oz / 30.8 g |
| Package Weight | 0.095 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 2.4 x 1.85 x 0.85" |
Zhiyun C000564 Reviews
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Original: $73.67
-70%$73.67
$22.10Zhiyun TransMount Magnetic Fill Light for Smooth-5
Zhiyun C000564 Overview
The TransMount Magnetic Fill Light for Smooth-5 from Zhiyun-Tech is a very compact, portable light designed to work exclusively with the Smooth-5 gimbal. The fixture mounts on the top or bottom of the gimbal's smartphone holder, which has a magnetic mounting point and also provides power to the light. All you need is this light and your Smooth-5.
Zhiyun C000564 Specs
| Compatibility | Zhiyun-Tech Smooth 5 |
| Power Source | Proprietary Interface (Included) |
| Mounting | Side: 1 x Magnetic |
| Color | Black |
| Cable Length | Not Specified by Manufacturer |
| Dimensions | 1.7 x 0.9 x 0.6" / 42 x 23 x 15.2 mm |
| Weight | 1.1 oz / 30.8 g |
| Package Weight | 0.095 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 2.4 x 1.85 x 0.85" |
Zhiyun C000564 Reviews
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Zhiyun C000564 Overview
The TransMount Magnetic Fill Light for Smooth-5 from Zhiyun-Tech is a very compact, portable light designed to work exclusively with the Smooth-5 gimbal. The fixture mounts on the top or bottom of the gimbal's smartphone holder, which has a magnetic mounting point and also provides power to the light. All you need is this light and your Smooth-5.
Zhiyun C000564 Specs
| Compatibility | Zhiyun-Tech Smooth 5 |
| Power Source | Proprietary Interface (Included) |
| Mounting | Side: 1 x Magnetic |
| Color | Black |
| Cable Length | Not Specified by Manufacturer |
| Dimensions | 1.7 x 0.9 x 0.6" / 42 x 23 x 15.2 mm |
| Weight | 1.1 oz / 30.8 g |
| Package Weight | 0.095 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 2.4 x 1.85 x 0.85" |
Zhiyun C000564 Reviews
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.












