
WURTH ELEKTRONIK 694108105102 DC Power Connector, Jack, 5 A, 2.5 mm, Surface Mount
- >100MR Insulation resistance
- 50mR Maximum contact resistance
- Black colour
- UL94V-0 Flammability rating
Applications
Power Management
Product details
| Barrel Outer Diameter | 6.4mm |
| Connector Mounting | Surface Mount |
| Voltage Rating | 24V |
| Contact Termination Type | Surface Mount |
| Barrel Inner Diameter | - |
| Product Range | - |
| Current Rating | 5A |
| Pin Diameter | 2.5mm |
| Gender | Jack |
| Barrel Length | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 694108105102 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
WURTH ELEKTRONIK 694108105102 DC Power Connector, Jack, 5 A, 2.5 mm, Surface Mount
- >100MR Insulation resistance
- 50mR Maximum contact resistance
- Black colour
- UL94V-0 Flammability rating
Applications
Power Management
Product details
| Barrel Outer Diameter | 6.4mm |
| Connector Mounting | Surface Mount |
| Voltage Rating | 24V |
| Contact Termination Type | Surface Mount |
| Barrel Inner Diameter | - |
| Product Range | - |
| Current Rating | 5A |
| Pin Diameter | 2.5mm |
| Gender | Jack |
| Barrel Length | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 694108105102 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- >100MR Insulation resistance
- 50mR Maximum contact resistance
- Black colour
- UL94V-0 Flammability rating
Applications
Power Management
Product details
| Barrel Outer Diameter | 6.4mm |
| Connector Mounting | Surface Mount |
| Voltage Rating | 24V |
| Contact Termination Type | Surface Mount |
| Barrel Inner Diameter | - |
| Product Range | - |
| Current Rating | 5A |
| Pin Diameter | 2.5mm |
| Gender | Jack |
| Barrel Length | - |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 694108105102 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







