WURTH ELEKTRONIK 36103205 Metal Enclosure, Shielding Cabinet, SMD, Shielding Cabinet, Tin Plate, 20 mm, 20 mm
WURTH ELEKTRONIK 36103205 Metal Enclosure, Shielding Cabinet, SMD, Shielding Cabinet, Tin Plate, 20 mm, 20 mm
Applications
RF Communications
Product details
| External Depth - Imperial | 0.12" |
| Body Colour | - |
| External Width - Metric | 20mm |
| Enclosure Type | Shielding Cabinet |
| NEMA Rating | - |
| External Height - Metric | 20mm |
| External Height - Imperial | 0.79" |
| External Width - Imperial | 0.79" |
| Product Range | - |
| IP Rating | - |
| External Depth - Metric | 3mm |
| Enclosure Material | Tin Plate |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 36103205 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
WURTH ELEKTRONIK 36103205 Metal Enclosure, Shielding Cabinet, SMD, Shielding Cabinet, Tin Plate, 20 mm, 20 mm
Applications
RF Communications
Product details
| External Depth - Imperial | 0.12" |
| Body Colour | - |
| External Width - Metric | 20mm |
| Enclosure Type | Shielding Cabinet |
| NEMA Rating | - |
| External Height - Metric | 20mm |
| External Height - Imperial | 0.79" |
| External Width - Imperial | 0.79" |
| Product Range | - |
| IP Rating | - |
| External Depth - Metric | 3mm |
| Enclosure Material | Tin Plate |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 36103205 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Applications
RF Communications
Product details
| External Depth - Imperial | 0.12" |
| Body Colour | - |
| External Width - Metric | 20mm |
| Enclosure Type | Shielding Cabinet |
| NEMA Rating | - |
| External Height - Metric | 20mm |
| External Height - Imperial | 0.79" |
| External Width - Imperial | 0.79" |
| Product Range | - |
| IP Rating | - |
| External Depth - Metric | 3mm |
| Enclosure Material | Tin Plate |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 36103205 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











