WELWYN WMO5S-10RJA05 Through Hole Resistor, 10 ohm, 500 V, Axial Leaded, 5 W, ± 5%, WMO-S Series
Product details
| Resistance | 10ohm |
| Voltage Rating | 500V |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Power Rating | 5W |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | WMO-S Series |
| Resistor Element Type | Metal Film |
| Temperature Coefficient | ± 350ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Part Number | WMO5S-10RJA05 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Resistance | 10ohm |
| Voltage Rating | 500V |
| Power Rating | 5W |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Quantity | Each |
Description
| Resistance | 10ohm |
| Voltage Rating | 500V |
| Power Rating | 5W |