WELWYN WH25-2K2JI Resistor, Solder Lug, 2.2 kohm, 25 W, 560 V, � 5%, WH Series, Wirewound
This is a Resistor, Solder Lug, 2.2 kohm, 25 W, 560 V, � 5%, WH Series, Wirewound product from WELWYN with the model number WH25-2K2JI
Product details
Temperature Coefficient � 50ppm/�C
Power Rating 25W
Resistor Element Material Wirewound
Resistance 2.2kohm
Resistance Tolerance � 5%
Product Range WH Series
Resistor Terminals Solder Lug
Voltage Rating 560V
Other details
Brand WELWYN
Part Number WH25-2K2JI
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Rating 25W
Resistance 2.2kohm
Resistance Tolerance � 5%
Product Range WH Series
Resistor Terminals Solder Lug
Voltage Rating 560V
Other details
Brand WELWYN
Part Number WH25-2K2JI
Description
Power Rating 25W
Resistance 2.2kohm
Resistance Tolerance � 5%
Voltage Rating 560V
Part Number WH25-2K2JI
WELWYN WH25-2K2JI Resistor, Solder Lug, 2.2 kohm, 25 W, 560 V, � 5%, WH Series, Wirewound | Tanotis