VISHAY VS-T85HFL100S05 Diode Module, 1 kV, 85 A, 1.55 V, Single, VS-T85HFL Series
Product details
| Forward Voltage VF Max | 1.55V |
| Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max | 1kV |
| Forward Current If(AV) | 85A |
| Packaging | Each |
| Product Range | VS-T85HFL Series |
| Diode Module Configuration | Single |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | VS-T85HFL100S05 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
Product details
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
Description