VISHAY T7YA103MT20 TRIMMING POTENTIOMETER, 10K, 1TURN, THT
Product details
Temperature Coefficient � 100ppm/�C
Power Rating 500mW
No. of Turns 1Turns
Potentiometer Mounting Through Hole
Automotive Qualification Standard -
Resistance Tolerance � 20%
Product Range T7 Series
Track Resistance 10kohm
MSL MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand VISHAY
Part Number T7YA103MT20
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Rating 500mW
No. of Turns 1Turns
Resistance Tolerance � 20%
Product Range T7 Series
Track Resistance 10kohm
MSL MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand VISHAY
Part Number T7YA103MT20
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance � 20%
Track Resistance 10kohm