VISHAY SB5H100-E3/54 SCHOTTKY RECTIFIER, 5A, 100V, DO-201AD
Product details
| Forward Voltage VF Max | 800mV |
| Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max | 100V |
| Forward Current If(AV) | 5A |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Forward Surge Current Ifsm Max | 200A |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | - |
| Diode Configuration | Single |
| Diode Case Style | DO-201AD |
| Operating Temperature Max | 175°C |
| No. of Pins | 2Pins |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | SB5H100-E3/54 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
$0.38VISHAY SB5H100-E3/54 SCHOTTKY RECTIFIER, 5A, 100V, DO-201AD
Product details
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | - |
| No. of Pins | 2Pins |
Other details
| Brand | VISHAY |
Description
| No. of Pins | 2Pins |