VISHAY 14910A0BHSX10105KA Rotary Potentiometer, Cermet, 1 Mohm, 1 W, � 10%, 149 Series, 1 Turns, Linear
HomeStore
This is a Rotary Potentiometer, Cermet, 1 Mohm, 1 W, � 10%, 149 Series, 1 Turns, Linear product from VISHAY with the model number 14910A0BHSX10105KA
Product details
Shaft Length 19.05mm
Shaft Diameter 3.17mm
No. of Gangs 1
Adjustment Type Screwdriver Slot
Resistance Tolerance � 10%
Product Range 149 Series
Track Taper Linear
No. of Turns 1Turns
Potentiometer Mounting -
Power Rating 1W
Track Resistance 1Mohm
Other details
Brand VISHAY
Part Number 14910A0BHSX10105KA
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Shaft Length 19.05mm
Shaft Diameter 3.17mm
No. of Gangs 1
Resistance Tolerance � 10%
Product Range 149 Series
Track Taper Linear
No. of Turns 1Turns
Potentiometer Mounting -
Power Rating 1W
Track Resistance 1Mohm
Other details
Brand VISHAY
Part Number 14910A0BHSX10105KA
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Shaft Length 19.05mm
Shaft Diameter 3.17mm
Resistance Tolerance � 10%
Power Rating 1W
Track Resistance 1Mohm
Part Number 14910A0BHSX10105KA
VISHAY 14910A0BHSX10105KA Rotary Potentiometer, Cermet, 1 Mohm, 1 W, � 10%, 149 Series, 1 Turns, Linear | Tanotis