
VEEDER ROOT C342-0474 TOTALIZING COUNTER
Product details
| Supply Voltage Max | - |
| Panel Cutout Height | 22mm |
| Panel Cutout Width | 45mm |
| No. of Digits / Alpha | 8 |
| Operating Temperature Min | -10°C |
| Product Range | C342 Series |
| Supply Voltage Min | - |
| Digit Height | 7mm |
| Operating Temperature Max | 50°C |
Other details
| Brand | VEEDER ROOT |
| Part Number | C342-0474 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
VEEDER ROOT C342-0474 TOTALIZING COUNTER
Product details
| Supply Voltage Max | - |
| Panel Cutout Height | 22mm |
| Panel Cutout Width | 45mm |
| No. of Digits / Alpha | 8 |
| Operating Temperature Min | -10°C |
| Product Range | C342 Series |
| Supply Voltage Min | - |
| Digit Height | 7mm |
| Operating Temperature Max | 50°C |
Other details
| Brand | VEEDER ROOT |
| Part Number | C342-0474 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Supply Voltage Max | - |
| Panel Cutout Height | 22mm |
| Panel Cutout Width | 45mm |
| No. of Digits / Alpha | 8 |
| Operating Temperature Min | -10°C |
| Product Range | C342 Series |
| Supply Voltage Min | - |
| Digit Height | 7mm |
| Operating Temperature Max | 50°C |
Other details
| Brand | VEEDER ROOT |
| Part Number | C342-0474 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











