VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY) L65DG12L PANEL INDICATOR, 8MM, GREEN, 12VDC
HomeStore
This is a PANEL INDICATOR, 8MM, GREEN, 12VDC product from VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY) with the model number L65DG12L
Product details
LED Colour Green
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 8mm
Forward Current If 10mA
Luminous Intensity 30mcd
IP / NEMA Rating Not Rated
Packaging Each
Product Range L65 Series
Other details
Brand VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY)
Part Number L65DG12L
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
LED Colour Green
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 8mm
Forward Current If 10mA
Luminous Intensity 30mcd
IP / NEMA Rating Not Rated
Packaging Each
Product Range L65 Series
Other details
Part Number L65DG12L
Description
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 8mm
Forward Current If 10mA
Part Number L65DG12L
You may also like
-70%NEW
Thumbnail 1
WURTH ELEKTRONIK 7499111446 Modular Connector, RJ45, WE-RJ45 Series, Jack, 8 Contacts, 8 Ways, 1 Ports
-70%NEW
Thumbnail 1
WURTH ELEKTRONIK 691311700104 Wire-To-Board Connector, 5 mm, 4 Contacts, Header, WR-TBL 3117 Series, Through Hole, 1 Rows
-70%NEW
WURTH ELEKTRONIK 62900416021 USB Connector, USB Type A, USB 2.0, Receptacle, 4 Ways, Surface Mount, Horizontal
NEW
WURTH ELEKTRONIK 61303211821 Wire-To-Board Connector, 2.54 mm, 32 Contacts, Receptacle, WR-PHD Series, Through Hole, 1 Rows
-70%NEW
WURTH ELEKTRONIK 156125M173000 LED, Red, Green, Blue, SMD, 120 °, Rectangular, R 20mA, G 20mA, B 20mA
NEW
WIHA 281T11 BLADE SET, REVERSIBLE, SYSTEM 6, 11PC
WIHA 362-T8 Screwdriver, TORX� T8, Ergonomic Multi-Component SoftFinish� Handle, 164 mm
-70%NEW
WELLER KDS1912P Dispensing Needle, 0.81mm
-70%NEW
WERA 05051043001 INTERCHANGEABLE BLADE SET W/HANDLE, 17PC
-70%NEW
WERA 05030403001 MICRO SCREWDRIVER, TORX, T7, 60MM, 157MM
-70%NEW
-70%NEW