
TRIAD MAGNETICS TY-400P Audio Transformer, Data / Voice Coupling, 90 mA, 600 ohm, 600 ohm, Through Hole
TRIAD MAGNETICS TY-400P Audio Transformer, Data / Voice Coupling, 90 mA, 600 ohm, 600 ohm, Through Hole
Product details
| Current Rating | 90mA |
| Primary Impedance | 600ohm |
| Secondary Impedance | 600ohm |
| Transformer Mounting | Through Hole |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TRIAD MAGNETICS |
| Part Number | TY-400P |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TRIAD MAGNETICS TY-400P Audio Transformer, Data / Voice Coupling, 90 mA, 600 ohm, 600 ohm, Through Hole
Product details
| Current Rating | 90mA |
| Primary Impedance | 600ohm |
| Secondary Impedance | 600ohm |
| Transformer Mounting | Through Hole |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TRIAD MAGNETICS |
| Part Number | TY-400P |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Current Rating | 90mA |
| Primary Impedance | 600ohm |
| Secondary Impedance | 600ohm |
| Transformer Mounting | Through Hole |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TRIAD MAGNETICS |
| Part Number | TY-400P |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

