
TR Fastenings TRLCBSM-7-01 PCB Spacer Base Lock-In Support Nylon 6.6 4.4 mm x 11.1 Trlcbsm Series 50 Pack
TR Fastenings TRLCBSM-7-01 PCB Spacer Base Lock-In Support Nylon 6.6 4.4 mm x 11.1 Trlcbsm Series 50 Pack
Product details
| PCB Support Type | Lock-In Support For Base |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 11.1mm |
| External Width | 4.4mm |
| Product Range | TRLCBSM Series |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TRLCBSM-7-01 |
| Quantity | Pack of 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TR Fastenings TRLCBSM-7-01 PCB Spacer Base Lock-In Support Nylon 6.6 4.4 mm x 11.1 Trlcbsm Series 50 Pack
Product details
| PCB Support Type | Lock-In Support For Base |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 11.1mm |
| External Width | 4.4mm |
| Product Range | TRLCBSM Series |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TRLCBSM-7-01 |
| Quantity | Pack of 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| PCB Support Type | Lock-In Support For Base |
| PCB Support Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Height | 11.1mm |
| External Width | 4.4mm |
| Product Range | TRLCBSM Series |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TRLCBSM-7-01 |
| Quantity | Pack of 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












