
TR Fastenings TR00015803-000 TR00015803-000 SET Screw HEX Socket M2 X 8MM SS A2 New
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M2 |
| Screw Length | 8mm |
| Fastener Plating | - |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Screw Head Style | Hex Socket |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TR00015803-000 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $22.89
-70%$22.89
$6.87TR Fastenings TR00015803-000 TR00015803-000 SET Screw HEX Socket M2 X 8MM SS A2 New
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M2 |
| Screw Length | 8mm |
| Fastener Plating | - |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Screw Head Style | Hex Socket |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TR00015803-000 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M2 |
| Screw Length | 8mm |
| Fastener Plating | - |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Screw Head Style | Hex Socket |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TR00015803-000 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












