
TR Fastenings TR00006358-000 TR00006358-000 Hex Socket Screw Cap Head M8 x 50mm Stainless Steel A2 New
TR Fastenings TR00006358-000 TR00006358-000 Hex Socket Screw Cap Head M8 x 50mm Stainless Steel A2 New
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M8 |
| Screw Length | 50mm |
| Fastener Plating | - |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Screw Head Style | Cap Head Hex Socket |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TR00006358-000 |
| Quantity | Pack of 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $34.82
-70%$34.82
$10.45TR Fastenings TR00006358-000 TR00006358-000 Hex Socket Screw Cap Head M8 x 50mm Stainless Steel A2 New
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M8 |
| Screw Length | 50mm |
| Fastener Plating | - |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Screw Head Style | Cap Head Hex Socket |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TR00006358-000 |
| Quantity | Pack of 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M8 |
| Screw Length | 50mm |
| Fastener Plating | - |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Screw Head Style | Cap Head Hex Socket |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TR00006358-000 |
| Quantity | Pack of 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












