
TR FASTENINGS N60.375 PRA2ABS100- Screw, Self-Tapping, No.6, 0.375 ", Stainless Steel, Pan Head Pozidriv
TR FASTENINGS N60.375 PRA2ABS100- Screw, Self-Tapping, No.6, 0.375 ", Stainless Steel, Pan Head Pozidriv
Product details
| Screw Length | 0.375" |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | - |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Pan Head Pozidriv |
| Thread Size - Imperial | No.6 |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | N60.375 PRA2ABS100- |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $7.28
-70%$7.28
$2.18TR FASTENINGS N60.375 PRA2ABS100- Screw, Self-Tapping, No.6, 0.375 ", Stainless Steel, Pan Head Pozidriv
Product details
| Screw Length | 0.375" |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | - |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Pan Head Pozidriv |
| Thread Size - Imperial | No.6 |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | N60.375 PRA2ABS100- |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Screw Length | 0.375" |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | - |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Pan Head Pozidriv |
| Thread Size - Imperial | No.6 |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | N60.375 PRA2ABS100- |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












