
TR FASTENINGS M620 BHHTMCS100- Socket Screw, Button Head Hex Socket, Steel, 20 mm, M6, Pack of 100
TR FASTENINGS M620 BHHTMCS100- Socket Screw, Button Head Hex Socket, Steel, 20 mm, M6, Pack of 100
Product details
| Screw Length | 20mm |
| Fastener Material | Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | M6 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Button Head Hex Socket |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M620 BHHTMCS100- |
| Quantity | Pack of 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $8.35
-70%$8.35
$2.50TR FASTENINGS M620 BHHTMCS100- Socket Screw, Button Head Hex Socket, Steel, 20 mm, M6, Pack of 100
Product details
| Screw Length | 20mm |
| Fastener Material | Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | M6 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Button Head Hex Socket |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M620 BHHTMCS100- |
| Quantity | Pack of 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Screw Length | 20mm |
| Fastener Material | Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | M6 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Button Head Hex Socket |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M620 BHHTMCS100- |
| Quantity | Pack of 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












