
TR Fastenings M5 60 SO12CS S100 Socket Screw Cap Hex Steel mm Pack of 100
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M5 |
| Screw Length | 60mm |
| Fastener Plating | - |
| Fastener Material | Steel 12.9 |
| Screw Head Style | Hex Socket |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M5 60 SO12CS S100 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $14.91
-70%$14.91
$4.47TR Fastenings M5 60 SO12CS S100 Socket Screw Cap Hex Steel mm Pack of 100
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M5 |
| Screw Length | 60mm |
| Fastener Plating | - |
| Fastener Material | Steel 12.9 |
| Screw Head Style | Hex Socket |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M5 60 SO12CS S100 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M5 |
| Screw Length | 60mm |
| Fastener Plating | - |
| Fastener Material | Steel 12.9 |
| Screw Head Style | Hex Socket |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M5 60 SO12CS S100 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












