
TR FASTENINGS M410 PRA2MCS100- Machine Screw, M4, Stainless Steel, 10 mm, Pan Head Pozidriv
TR FASTENINGS M410 PRA2MCS100- Machine Screw, M4, Stainless Steel, 10 mm, Pan Head Pozidriv
- 8mm Nominal diameter
- Fully threaded
Applications
Industrial
Product details
| Screw Length | 10mm |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | M4 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Pan Head Pozidriv |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M410 PRA2MCS100- |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $5.97
-70%$5.97
$1.79TR FASTENINGS M410 PRA2MCS100- Machine Screw, M4, Stainless Steel, 10 mm, Pan Head Pozidriv
- 8mm Nominal diameter
- Fully threaded
Applications
Industrial
Product details
| Screw Length | 10mm |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | M4 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Pan Head Pozidriv |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M410 PRA2MCS100- |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 8mm Nominal diameter
- Fully threaded
Applications
Industrial
Product details
| Screw Length | 10mm |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | M4 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Pan Head Pozidriv |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M410 PRA2MCS100- |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












