TR FASTENINGS M410 KHHTMCS100- Socket Screw, Flat / Countersunk Hex Socket, Steel, 10 mm, M4, Pack of 100
TR FASTENINGS M410 KHHTMCS100- Socket Screw, Flat / Countersunk Hex Socket, Steel, 10 mm, M4, Pack of 100
Product details
| Screw Length | 10mm |
| Fastener Material | Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | M4 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Flat / Countersunk Hex Socket |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M410 KHHTMCS100- |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TR FASTENINGS M410 KHHTMCS100- Socket Screw, Flat / Countersunk Hex Socket, Steel, 10 mm, M4, Pack of 100
Product details
| Screw Length | 10mm |
| Fastener Material | Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | M4 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Flat / Countersunk Hex Socket |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M410 KHHTMCS100- |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Screw Length | 10mm |
| Fastener Material | Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | M4 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Flat / Countersunk Hex Socket |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M410 KHHTMCS100- |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












