TR FASTENINGS M1050 HHHTSCZ50- Set Screw, High Tensile, M10, 50 mm, Bright Zinc, Steel, Hex Head
TR FASTENINGS M1050 HHHTSCZ50- Set Screw, High Tensile, M10, 50 mm, Bright Zinc, Steel, Hex Head
Product details
| Screw Length | 50mm |
| Fastener Material | Steel |
| Fastener Plating | Bright Zinc |
| Thread Size - Metric | M10 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Hex Head |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M1050 HHHTSCZ50- |
| Quantity | Pack of 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $11.43
-70%$11.43
$3.43TR FASTENINGS M1050 HHHTSCZ50- Set Screw, High Tensile, M10, 50 mm, Bright Zinc, Steel, Hex Head
Product details
| Screw Length | 50mm |
| Fastener Material | Steel |
| Fastener Plating | Bright Zinc |
| Thread Size - Metric | M10 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Hex Head |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M1050 HHHTSCZ50- |
| Quantity | Pack of 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Screw Length | 50mm |
| Fastener Material | Steel |
| Fastener Plating | Bright Zinc |
| Thread Size - Metric | M10 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Hex Head |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M1050 HHHTSCZ50- |
| Quantity | Pack of 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












