
TR Fastenings 2.9 X 13 IPSTDX Z100 DIN7504 2.9 Ipstdx DIN7504 Countersunk Head Screw Steel 2.9X13MM
TR Fastenings 2.9 X 13 IPSTDX Z100 DIN7504 2.9 Ipstdx DIN7504 Countersunk Head Screw Steel 2.9X13MM
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | 2.9mm |
| Screw Length | 13mm |
| Fastener Plating | Zinc |
| Fastener Material | Steel |
| Screw Head Style | Raised / Countersunk Head Phillips |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | 2.9 X 13 IPSTDX Z100 DIN7504 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.27
-70%$4.27
$1.28More Images

TR Fastenings 2.9 X 13 IPSTDX Z100 DIN7504 2.9 Ipstdx DIN7504 Countersunk Head Screw Steel 2.9X13MM
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | 2.9mm |
| Screw Length | 13mm |
| Fastener Plating | Zinc |
| Fastener Material | Steel |
| Screw Head Style | Raised / Countersunk Head Phillips |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | 2.9 X 13 IPSTDX Z100 DIN7504 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | 2.9mm |
| Screw Length | 13mm |
| Fastener Plating | Zinc |
| Fastener Material | Steel |
| Screw Head Style | Raised / Countersunk Head Phillips |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | 2.9 X 13 IPSTDX Z100 DIN7504 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












