TOSHIBA TK20A60W5,S5VX(M Power MOSFET, N Channel, 600 V, 20 A, 0.15 ohm, TO-220SIS, Through Hole TK20A60W5, TK20A60W5,S5VX
HomeStore
Product details
Channel Type: N Channel
Drain Source Voltage Vds: 600V
Continuous Drain Current Id: 20A
Drain Source On State Resistance: 0.15ohm
Transistor Case Style: TO-220SIS
Transistor Mounting: Through Hole
Rds(on) Test Voltage: 10V
Gate Source Threshold Voltage Max: 4.5V
Power Dissipation: 45W
No. of Pins: 3Pins
Operating Temperature Max: 150°C
Product Range: -
Qualification: -
Other details
Brand TOSHIBA
Part Number TK20A60W5,S5VX(M
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Channel Type: N Channel
Drain Source Voltage Vds: 600V
Rds(on) Test Voltage: 10V
Power Dissipation: 45W
No. of Pins: 3Pins
Product Range: -
Qualification: -
Other details
Brand TOSHIBA
Part Number TK20A60W5,S5VX(M
Drain Source Voltage Vds: 600V
Rds(on) Test Voltage: 10V
Power Dissipation: 45W
No. of Pins: 3Pins
Part Number TK20A60W5,S5VX(M
TOSHIBA TK20A60W5,S5VX(M Power MOSFET, N Channel, 600 V, 20 A, 0.15 ohm, TO-220SIS, Through Hole TK20A60W5, TK20A60W5,S5VX | Tanotis