TDK CC45SL3DD390JYGNA Ceramic Disc Capacitor, 39 pF, 2 kV, ± 5%, SL, 5 mm, Radial Leaded
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Capacitance
39pF
Open menu
Capacitance Tolerance
± 5%
Open menu
Lead Spacing
5mm
Product Range
CC45 Series
Operating Temperature Max
125°C
Find similar products
Voltage(DC)
2kV
Dielectric Characteristic
SL
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Operating Temperature Min
-25°C
SVHC
No SVHC (15-Jan-2018)
Other details
Brand TDK
Part Number CC45SL3DD390JYGNA
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-69%
Product details
Technical Specifications
Capacitance
39pF
Capacitance Tolerance
± 5%
Lead Spacing
5mm
Product Range
CC45 Series
Operating Temperature Max
125°C
Voltage(DC)
2kV
Dielectric Characteristic
SL
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Operating Temperature Min
-25°C
SVHC
No SVHC (15-Jan-2018)
Other details
Brand TDK
Part Number CC45SL3DD390JYGNA
39pF
± 5%
5mm
125°C
2kV
-25°C
Part Number CC45SL3DD390JYGNA
TDK CC45SL3DD390JYGNA Ceramic Disc Capacitor, 39 pF, 2 kV, ± 5%, SL, 5 mm, Radial Leaded | Tanotis