Stmicroelectronics BTA16-800BRG BTA16-800BRG Triac 800 V 16 A TO-220AB 1.5 160 50 mA
HomeStore
  • High commutation performance
  • Low thermal resistance with clip bonding
  • Medium current operation
Applications
Motor Drive & Control, Industrial, Lighting
Other details
Brand STMICROELECTRONICS
Part Number BTA16-800BRG
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
More Images
Stmicroelectronics BTA16-800BRG BTA16-800BRG Triac 800 V 16 A TO-220AB 1.5 160 50 mA - Image 2
  • High commutation performance
  • Medium current operation
Applications
Other details
Brand STMICROELECTRONICS
Part Number BTA16-800BRG
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number BTA16-800BRG
Stmicroelectronics BTA16-800BRG BTA16-800BRG Triac 800 V 16 A TO-220AB 1.5 160 50 mA | Tanotis