SEMIKRON SKM150GAL12T4 IGBT Array & Module Transistor, NPN, 232 A, 1.8 V, 1.2 kV, Module
Product details
| Transistor Case Style | Module |
| Transistor Polarity | NPN |
| Power Dissipation Pd | - |
| DC Collector Current | 232A |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | 1.2kV |
| Product Range | - |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| No. of Pins | - |
| Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on) | 1.8V |
Other details
| Brand | SEMIKRON |
| Part Number | SKM150GAL12T4 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
$41.95SEMIKRON SKM150GAL12T4 IGBT Array & Module Transistor, NPN, 232 A, 1.8 V, 1.2 kV, Module
Product details
| Transistor Polarity | NPN |
| Power Dissipation Pd | - |
| Product Range | - |
| No. of Pins | - |
Other details
| Brand | SEMIKRON |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
Description