SCHNEIDER ELECTRIC / TELEMECANIQUE XS630B1PAM12 Inductive Proximity Sensor, OsiSense XS 630 Series, 15 mm, PNP, NO, M12 Connector, 12-48V
Product details
| Sensor Output | PNP |
| Sensing Range Max | 15mm |
| Supply Voltage DC Max | 48V |
| Thread Size - Metric | M30 |
| Product Range | OsiSense XS Series |
| Supply Voltage DC Min | 12V |
Other details
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC / TELEMECANIQUE |
| Part Number | XS630B1PAM12 |
| Quantity | Each |
| Manufacturer Catalogue EN |
Product details
| Sensor Output | PNP |
| Sensing Range Max | 15mm |
| Thread Size - Metric | M30 |
Other details
| Part Number | XS630B1PAM12 |
| Quantity | Each |
| Manufacturer Catalogue EN |
Description
| Sensing Range Max | 15mm |