SCHNEIDER ELECTRIC K10D004NCH Rotary Switch, 4 Position, Non Illuminated, Harmony K10 Series, 60 �, 10 A, 10 A
HomeStore
This is a Rotary Switch, 4 Position, Non Illuminated, Harmony K10 Series, 60 �, 10 A, 10 A product from SCHNEIDER ELECTRIC with the model number K10D004NCH
Product details
Contact Current DC Max 10A
Illumination Non Illuminated
Contact Voltage DC Max 24V
Contact Current AC Max 10A
Angle of Throw 60�
Product Range Harmony K10 Series
No. of Switch Positions 4 Position
Contact Voltage AC Max 400V
No. of Poles 1 Pole
Other details
Brand SCHNEIDER ELECTRIC
Part Number K10D004NCH
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Contact Current DC Max 10A
Illumination Non Illuminated
Contact Voltage DC Max 24V
Contact Current AC Max 10A
Angle of Throw 60�
Contact Voltage AC Max 400V
No. of Poles 1 Pole
Other details
Brand SCHNEIDER ELECTRIC
Part Number K10D004NCH
Description
Contact Current DC Max 10A
Contact Voltage DC Max 24V
Contact Current AC Max 10A
Contact Voltage AC Max 400V
No. of Poles 1 Pole
Part Number K10D004NCH
SCHNEIDER ELECTRIC K10D004NCH Rotary Switch, 4 Position, Non Illuminated, Harmony K10 Series, 60 �, 10 A, 10 A | Tanotis