SAMXON DDL105S05F1JRRDAPZ Supercapacitor, 1 F, 5.5 V, Radial Leaded, DDL Series, +50%, -20%
Product details
| Capacitance | 1F |
| Voltage Rating | 5.5V |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Product Range | DDL Series |
| Capacitance Tolerance | +50%, -20% |
| Packaging | Each |
| Lead Spacing | 4.8mm |
| Lifetime @ Temperature | 1000 hours @ 60°C |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 60°C |
| ESR | 1.05ohm |
| Capacitor Case Style | - |
Other details
| Brand | SAMXON |
| Part Number | DDL105S05F1JRRDAPZ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$1.14SAMXON DDL105S05F1JRRDAPZ Supercapacitor, 1 F, 5.5 V, Radial Leaded, DDL Series, +50%, -20%
Product details
| Capacitance | 1F |
| Voltage Rating | 5.5V |
| Product Range | DDL Series |
| Packaging | Each |
| Lead Spacing | 4.8mm |
| ESR | 1.05ohm |
| Capacitor Case Style | - |
Other details
| Brand | SAMXON |
| Quantity | Each |
Description
| Capacitance | 1F |
| Voltage Rating | 5.5V |
| Lead Spacing | 4.8mm |
| ESR | 1.05ohm |