QUALTEK ELECTRONICS 701W-X2/04 POWER ENTRY, RCPT, 15A, 250VAC, QC
HomeStore
This is a POWER ENTRY, RCPT, 15A, 250VAC, QC product from QUALTEK ELECTRONICS with the model number 701W-X2/04
Product details
Product Range 701W Series
Gender Plug
Voltage Rating 250VAC
Current Rating 15A
Connector Mounting Panel Mount
Contact Termination Type Quick Connect
Other details
Brand QUALTEK ELECTRONICS
Part Number 701W-X2/04
Quantity Each
Drawing EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Product Range 701W Series
Gender Plug
Voltage Rating 250VAC
Current Rating 15A
Connector Mounting Panel Mount
Other details
Brand QUALTEK ELECTRONICS
Part Number 701W-X2/04
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Product Range 701W Series
Voltage Rating 250VAC
Current Rating 15A
Part Number 701W-X2/04
QUALTEK ELECTRONICS 701W-X2/04 POWER ENTRY, RCPT, 15A, 250VAC, QC | Tanotis