QANTEK TECHNOLOGY CORPORATION QX14T50B10.00000B50TT Oscillator, 10 MHz, 50 ppm, Through Hole, 20.8mm x 13.2mm, HCMOS, 5 V, QX14 Series
Product details
| Frequency Nom | 10MHz |
| Frequency Stability + / - | 50ppm |
| Oscillator Case | Through Hole, 20.8mm x 13.2mm |
| Supply Voltage Nom | 5V |
| Product Range | QX14 Series |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Oscillator Output Compatibility | HCMOS |
Other details
| Brand | QANTEK TECHNOLOGY CORPORATION |
| Part Number | QX14T50B10.00000B50TT |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Frequency Nom | 10MHz |
| Supply Voltage Nom | 5V |
Other details
| Quantity | Each |
Description
| Frequency Nom | 10MHz |
| Supply Voltage Nom | 5V |