PANDUIT FSD86-25-L TERMINAL, WIRE FERRULE, 2AWG, RED
HomeStore
Product details
Wire Ferrule Type: Single Wire
Wire Size AWG Max: 2AWG
Conductor Area CSA: 35mm²
Pin Length: 25mm
Insulator Colour: Red
Product Range: FSD Series
Overall Length: 39mm
Insulator Material: PP (Polypropylene)
Terminal Material: Copper
Terminal Plating: Tin
Other details
Brand PANDUIT
Part Number FSD86-25-L
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Wire Ferrule Type: Single Wire
Wire Size AWG Max: 2AWG
Conductor Area CSA: 35mm²
Pin Length: 25mm
Insulator Colour: Red
Product Range: FSD Series
Overall Length: 39mm
Terminal Material: Copper
Terminal Plating: Tin
Other details
Brand PANDUIT
Part Number FSD86-25-L
Wire Size AWG Max: 2AWG
Conductor Area CSA: 35mm²
Pin Length: 25mm
Overall Length: 39mm
Part Number FSD86-25-L
PANDUIT FSD86-25-L TERMINAL, WIRE FERRULE, 2AWG, RED | Tanotis