
PANDUIT CLT25F-C20 TUBING, SLIT CORRUGATED LOOM, 6.7MM, BLACK, 100FT
Product details
| Sleeving Material | PE (Polyethylene) |
| Sleeving / Tubing Type | Split Corrugated Loom |
| Internal Diameter | 7mm |
| Length - Imperial | 100ft |
| Product Range | - |
| Sleeving Colour | Black |
| Length - Metric | 30.5m |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | CLT25F-C20 |
| Quantity | Reel of 100 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $417.43
-70%$417.43
$125.23PANDUIT CLT25F-C20 TUBING, SLIT CORRUGATED LOOM, 6.7MM, BLACK, 100FT
Product details
| Sleeving Material | PE (Polyethylene) |
| Sleeving / Tubing Type | Split Corrugated Loom |
| Internal Diameter | 7mm |
| Length - Imperial | 100ft |
| Product Range | - |
| Sleeving Colour | Black |
| Length - Metric | 30.5m |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | CLT25F-C20 |
| Quantity | Reel of 100 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Sleeving Material | PE (Polyethylene) |
| Sleeving / Tubing Type | Split Corrugated Loom |
| Internal Diameter | 7mm |
| Length - Imperial | 100ft |
| Product Range | - |
| Sleeving Colour | Black |
| Length - Metric | 30.5m |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | CLT25F-C20 |
| Quantity | Reel of 100 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











