
Panduit CLT150F-T20 CLT150F-T20 Split Corrugated Loom PE 40MM BLK
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Split Corrugated Loom |
| Sleeving Material | PE (Polyethylene) |
| Sleeving Colour | Black |
| Internal Diameter | 40mm |
| Length - Metric | 61m |
| Length - Imperial | 200ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | CLT150F-T20 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
More Images

Panduit CLT150F-T20 CLT150F-T20 Split Corrugated Loom PE 40MM BLK
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Split Corrugated Loom |
| Sleeving Material | PE (Polyethylene) |
| Sleeving Colour | Black |
| Internal Diameter | 40mm |
| Length - Metric | 61m |
| Length - Imperial | 200ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | CLT150F-T20 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Split Corrugated Loom |
| Sleeving Material | PE (Polyethylene) |
| Sleeving Colour | Black |
| Internal Diameter | 40mm |
| Length - Metric | 61m |
| Length - Imperial | 200ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | CLT150F-T20 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











