PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS ECQE6223JF Film Capacitor, 0.022 µF, 630 V, PET (Polyester), ± 5%, ECQE(F) Series
HomeStore
This is a Film Capacitor, 0.022 µF, 630 V, PET (Polyester), ± 5%, ECQE(F) Series product from PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS with the model number ECQE6223JF
Product details
Capacitance 22000pF
Voltage Rating V DC 630V
Capacitor Dielectric Type PET (Polyester)
Capacitance Tolerance ± 5%
Product Range ECQE(F) Series
Capacitor Case Style -
Capacitor Terminals Radial Leaded
Lead Spacing 10mm
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 105°C
Packaging Each
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS
Part Number ECQE6223JF
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-71%
Product details
Capacitance 22000pF
Voltage Rating V DC 630V
Capacitance Tolerance ± 5%
Product Range ECQE(F) Series
Capacitor Case Style -
Lead Spacing 10mm
Packaging Each
Other details
Part Number ECQE6223JF
Description
Capacitance 22000pF
Voltage Rating V DC 630V
Capacitance Tolerance ± 5%
Lead Spacing 10mm
Part Number ECQE6223JF
You may also like
-70%NEW
Thumbnail 1
WURTH ELEKTRONIK 742701112 Ferrite Core, Cylindrical, 350 ohm, 7.5 mm Length, 25.4 mm ID, 35.6 mm OD
-70%NEW
Thumbnail 1
WURTH ELEKTRONIK 686720050001 Ribbon Cable, 1.97 ", 50 mm, Opposite Sided Contacts, White
-70%NEW
WURTH ELEKTRONIK 686718200001 Ribbon Cable, 7.87 ", 200 mm, Opposite Sided Contacts, White
-70%NEW
Wurth Elektronik 686615200001 FFC / FPC Cable 15 Core 1 mm Same Sided Contacts 7.9 " 200
NEW
NEW
WURTH ELEKTRONIK 614004134726 USB Connector, USB Type A, USB 2.0, Receptacle, 4 Ways, Through Hole Mount, Right Angle
-70%NEW
WURTH ELEKTRONIK 6.8765E+11 Ribbon Cable, 3.9 ", 100 mm, White, 50 Core
-70%NEW