ONSEMI NTD3055L104T4G Power MOSFET, N Channel, 60 V, 12 A, 0.104 ohm, TO-252 (DPAK), Surface Mount
Product Overview
- Lower RDS (ON)
- Lower VDS (ON)
- Lower and tighter VSD
- Lower diode reverse recovery time
- Lower reverse recovery stored charge
- -55 to 175°C Operating temperature range
Applications
Power Management, Motor Drive & Control, Industrial
Product details
Other details
| Brand | ONSEMI |
| Part Number | NTD3055L104T4G |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product Overview
- Lower RDS (ON)
- Lower VDS (ON)
- Lower and tighter VSD
Applications
Product details
Other details
| Brand | ONSEMI |
| Quantity | Each |
Description