
ONA The Rockaway Leather Camera Bag (Cognac)
ONA Rockaway Overview
Stylishly store, transport, and protect your DSLR/mirrorless camera, up to two lenses, and related accessories with The Rockaway Leather Camera Bag in cognac from ONA . The Rockaway features interior and exterior pockets, padded touch-fastening dividers, and solid brass hardware. Photographers will appreciate the comfortable wide shoulder strap and premium leather construction.
In the Box
- ONA The Rockaway Leather Camera Bag (Cognac)
- 2 x Padded Divider
- Limited Lifetime Warranty
ONA Rockaway Specs
| Carrying/Transport Options | Shoulder Strap |
| Features | Adjustable Interior Dividers, Removable Interior Dividers |
| Exterior Material | Leather |
| Exterior Dimensions | 12 x 8.25 x 4.25" / 30.48 x 20.96 x 10.79 cm |
| Type of Closure | Flap |
| Interior Dimensions | 11.5 x 7.5 x 4" / 29.21 x 19.05 x 10.16 cm |
| Number of Dividers | 2 |
| Package Weight | 2.55 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 13.7 x 8.5 x 7.9" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
More Images




ONA The Rockaway Leather Camera Bag (Cognac)
ONA Rockaway Overview
Stylishly store, transport, and protect your DSLR/mirrorless camera, up to two lenses, and related accessories with The Rockaway Leather Camera Bag in cognac from ONA . The Rockaway features interior and exterior pockets, padded touch-fastening dividers, and solid brass hardware. Photographers will appreciate the comfortable wide shoulder strap and premium leather construction.
In the Box
- ONA The Rockaway Leather Camera Bag (Cognac)
- 2 x Padded Divider
- Limited Lifetime Warranty
ONA Rockaway Specs
| Carrying/Transport Options | Shoulder Strap |
| Features | Adjustable Interior Dividers, Removable Interior Dividers |
| Exterior Material | Leather |
| Exterior Dimensions | 12 x 8.25 x 4.25" / 30.48 x 20.96 x 10.79 cm |
| Type of Closure | Flap |
| Interior Dimensions | 11.5 x 7.5 x 4" / 29.21 x 19.05 x 10.16 cm |
| Number of Dividers | 2 |
| Package Weight | 2.55 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 13.7 x 8.5 x 7.9" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
ONA Rockaway Overview
Stylishly store, transport, and protect your DSLR/mirrorless camera, up to two lenses, and related accessories with The Rockaway Leather Camera Bag in cognac from ONA . The Rockaway features interior and exterior pockets, padded touch-fastening dividers, and solid brass hardware. Photographers will appreciate the comfortable wide shoulder strap and premium leather construction.
In the Box
- ONA The Rockaway Leather Camera Bag (Cognac)
- 2 x Padded Divider
- Limited Lifetime Warranty
ONA Rockaway Specs
| Carrying/Transport Options | Shoulder Strap |
| Features | Adjustable Interior Dividers, Removable Interior Dividers |
| Exterior Material | Leather |
| Exterior Dimensions | 12 x 8.25 x 4.25" / 30.48 x 20.96 x 10.79 cm |
| Type of Closure | Flap |
| Interior Dimensions | 11.5 x 7.5 x 4" / 29.21 x 19.05 x 10.16 cm |
| Number of Dividers | 2 |
| Package Weight | 2.55 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 13.7 x 8.5 x 7.9" |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.




















