ON SEMICONDUCTOR NCP1034DR2G PWM Controller, 18V-10V supply, 500 kHz, SOIC-16
Product details
| Controller IC Case Style | SOIC |
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Output Current | - |
| Operating Temperature Max | 125�C |
| No. of Pins | 16Pins |
| Frequency | 500kHz |
| Output Voltage | - |
| Input Voltage | 100V |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Supply Voltage Min | 10V |
| Packaging | Cut Tape |
| Supply Voltage Max | 18V |
| MSL | MSL 3 - 168 hours |
Other details
| Brand | ON SEMICONDUCTOR |
| Part Number | NCP1034DR2G |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.43
-70%$4.43
$1.33ON SEMICONDUCTOR NCP1034DR2G PWM Controller, 18V-10V supply, 500 kHz, SOIC-16
Product details
| Controller IC Case Style | SOIC |
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Output Current | - |
| Operating Temperature Max | 125�C |
| No. of Pins | 16Pins |
| Frequency | 500kHz |
| Output Voltage | - |
| Input Voltage | 100V |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Supply Voltage Min | 10V |
| Packaging | Cut Tape |
| Supply Voltage Max | 18V |
| MSL | MSL 3 - 168 hours |
Other details
| Brand | ON SEMICONDUCTOR |
| Part Number | NCP1034DR2G |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Controller IC Case Style | SOIC |
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Output Current | - |
| Operating Temperature Max | 125�C |
| No. of Pins | 16Pins |
| Frequency | 500kHz |
| Output Voltage | - |
| Input Voltage | 100V |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Supply Voltage Min | 10V |
| Packaging | Cut Tape |
| Supply Voltage Max | 18V |
| MSL | MSL 3 - 168 hours |
Other details
| Brand | ON SEMICONDUCTOR |
| Part Number | NCP1034DR2G |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











