ON SEMICONDUCTOR MC100EPT21DTG Differential LVPECL-to-LVTTL Translator, 2 Input, 24 mA, 1.4 ns, 3 V to 3.6 V, TSSOP-8
ON SEMICONDUCTOR MC100EPT21DTG Differential LVPECL-to-LVTTL Translator, 2 Input, 24 mA, 1.4 ns, 3 V to 3.6 V, TSSOP-8
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Output Current | 24mA |
| Logic Type | Level Translator |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Propagation Delay | 1.4ns |
| No. of Pins | 8Pins |
| Logic Case Style | TSSOP |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Supply Voltage Min | 3V |
| No. of Inputs | 2 |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| MSL | MSL 3 - 168 hours |
Other details
| Brand | ON SEMICONDUCTOR |
| Part Number | MC100EPT21DTG |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $14.00
-70%$14.00
$4.20ON SEMICONDUCTOR MC100EPT21DTG Differential LVPECL-to-LVTTL Translator, 2 Input, 24 mA, 1.4 ns, 3 V to 3.6 V, TSSOP-8
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Output Current | 24mA |
| Logic Type | Level Translator |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Propagation Delay | 1.4ns |
| No. of Pins | 8Pins |
| Logic Case Style | TSSOP |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Supply Voltage Min | 3V |
| No. of Inputs | 2 |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| MSL | MSL 3 - 168 hours |
Other details
| Brand | ON SEMICONDUCTOR |
| Part Number | MC100EPT21DTG |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Output Current | 24mA |
| Logic Type | Level Translator |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Propagation Delay | 1.4ns |
| No. of Pins | 8Pins |
| Logic Case Style | TSSOP |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Supply Voltage Min | 3V |
| No. of Inputs | 2 |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| MSL | MSL 3 - 168 hours |
Other details
| Brand | ON SEMICONDUCTOR |
| Part Number | MC100EPT21DTG |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









