ON SEMICONDUCTOR MC100EP51DTG Flip-Flop, Differential, ECL, D, 375 ps, 3 GHz, 50 mA, TSSOP
Product details
| Trigger Type | Positive / Negative Edge |
| Logic IC Family | 100EP |
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Output Current | 50mA |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Propagation Delay | 375ps |
| No. of Pins | 8Pins |
| Frequency | 3GHz |
| Logic Case Style | TSSOP |
| Product Range | - |
| Logic IC Base Number | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| IC Output Type | Differential, ECL |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Logic Family / Base Number | - |
| Flip-Flop Type | D |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 3 - 168 hours |
Other details
| Brand | ON SEMICONDUCTOR |
| Part Number | MC100EP51DTG |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $12.25
-70%$12.25
$3.67ON SEMICONDUCTOR MC100EP51DTG Flip-Flop, Differential, ECL, D, 375 ps, 3 GHz, 50 mA, TSSOP
Product details
| Trigger Type | Positive / Negative Edge |
| Logic IC Family | 100EP |
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Output Current | 50mA |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Propagation Delay | 375ps |
| No. of Pins | 8Pins |
| Frequency | 3GHz |
| Logic Case Style | TSSOP |
| Product Range | - |
| Logic IC Base Number | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| IC Output Type | Differential, ECL |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Logic Family / Base Number | - |
| Flip-Flop Type | D |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 3 - 168 hours |
Other details
| Brand | ON SEMICONDUCTOR |
| Part Number | MC100EP51DTG |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Trigger Type | Positive / Negative Edge |
| Logic IC Family | 100EP |
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Output Current | 50mA |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Propagation Delay | 375ps |
| No. of Pins | 8Pins |
| Frequency | 3GHz |
| Logic Case Style | TSSOP |
| Product Range | - |
| Logic IC Base Number | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| IC Output Type | Differential, ECL |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Logic Family / Base Number | - |
| Flip-Flop Type | D |
| Packaging | Each |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 3 - 168 hours |
Other details
| Brand | ON SEMICONDUCTOR |
| Part Number | MC100EP51DTG |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
